»Kar se tiče oskrbe z nafto, komercialne družbe, ki dobavljajo nafto Sloveniji, že zdaj zagotavljajo, da te nafte ne dobavljajo iz ruskih virov. Tako da če to drži, ne bi smelo biti nobenih zapletov, niti kakšnih bistvenih vplivov na cene energentov.«
»Avstrija ne bo dopustila embarga na ruski plin in nafto. To trenutno ni realistično.«
»Ne bomo dobavljali plina, nafte, premoga, kurilnega olja – ne bomo dobavljali ničesar.«
»Dejansko je nastala razlika med ceno, po kateri Rusi dobijo plačano nafto, in seveda nafto, po kateri potem mi potrošniki plačujemo.«
»Vedno moramo paziti, da cene nafte ne poskočijo, da ne narastejo preveč, saj bi nas to oslabilo.«
»Pomirja nas lahko predvsem to, da embargo na rusko nafto začne teči šele konec leta, torej imajo rafinerije dovolj časa, da prilagodijo svoje nabavne poti in tehnologijo za nove mešanice nafte. Svetovna cena nafte se bo prenesla v cene bencina in dizelskega goriva.«
»Zato se Slovenija, tudi NSi, kljub izjemni izpostavljenosti do ruskih energentov zavzema za to, da se nemudoma uveljavi embargo na uvoz teh energentov.«
»Rusko nafto je veliko lažje nadomestiti. Plin je druga zgodba, zato embargo na ruski plin ne bo vključen v naslednji sveženj sankcij.«
»Trenutno lahko pričakujemo vnovičen val rasti cen določenih kovin, nafte in zemeljskega plina.«
»Bojkot ruske nafte bi povzročil izjemno velik pritisk na dobavo nafte in plina, pri kateri se že zdaj čutijo posledice vse večjega povpraševanja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju